Zapowiedź wydawnicza: Cezariusz Gadzina Collection: S. Kaczorowski „Capriccioso”

Z radością informuję o nowej serii wydawniczej „Cezariusz Gadzina Collection” – w której znajdą się kompozycje dedykowane znakomitemu saksofoniście klasycznemu i jazzowemu – Cezariuszowi Gadzinie. W pierwszej publikacji będzie to „Capriccioso” na saksofon sopranowy prof. Sławomira Kaczorowskiego. Prawykonanie i publikacja niebawem..

Zapowiedź wydawnicza: S. Kaczorowski „Gloria”

.. i kolejna zapowiedź utworu prof. Sławomira Kaczorowskiego: Gloria na chór dedykowana dr hab. Jerzemu Rachubińskiemu i Akademickiemu Chórowi Politechniki Łódzkiej.
Szczegóły niebawem..

Zapowiedź wydawnicza: A. J. Szopa „Organ Symphony No. 1”

Niebawem ukaże się druga publikacja na organy Aleksandra Jana Szopy, tym razem I Symfonia organowa..

Zapowiedź wydawnicza: M. T. Łukaszewski „Cantate dicta”

Szanowni Państwo, nie lada gratka dla wszystkich pracujących głosem (wokaliści, chórzyści, itp.) ujrzy światło dzienne już niebawem!

„Cantate dicta” to zbiór 30 krótkich piosenek (ćwiczeń, aryjek) do łacińskich powiedzeń i przysłów, np. „Liberum veto”, „Mens sana in corpore sano”, „Carpe diem” itp. Przeznaczone są do nauki emisji głosu w jej początkowym stadium, stanowiąc wprowadzenie do ćwiczeń z „Praktycznej metody włoskiego śpiewu” N. Vaccai. Obszernym komentarzem opatrzyła zbiór dr Dorota Całek. Pedagodzy emisji głosu i studenci na pewno znajdą w tym zbiorze coś dla siebie. [M. T. Łukaszewski]

Zapowiedź wydawnicza: Marek Kunicki – „1984”

Moja kompozycja na obój i akordeon inspirowana powieścią George’a Orwella.
Szczegóły niebawem..

Zapowiedź wydawnicza: Wojtek Łukaszewski – Star Storms

W kolekcji „From the repertoire of Marcin Tadeusz Łukaszewski” anonsujemy kolejną publikację na fortepian solo. Jest to wirtuozowskie dzieło Star Storms szesnastoletniego Wojtka Łukaszewskiego. Za tę kompozycję otrzymał on Grand Prix na I Międzyszkolnym Konkursie Kompozytorskim w Warszawie.

Więcej informacji niebawem..

Zapowiedź wydawnicza: Aleksander Jan Szopa ORGAN WORKS

Niezmiernie miło mi zaanonsować nową kolekcję wydawniczą – cykl utworów organowych Aleksandra Jana Szopy (vol. 1).

Szczegóły wkrótce..

Zapowiedź wydawnicza: From the repertoire of Marcin Tadeusz Łukaszewski

Już w czerwcu ukażą się nakładem Ars musica Sp. z o.o. dwie kolejne publikacje w ramach serii utworów z repertuaru znakomitego pianisty i kompozytora – Marcina Tadeusza Łukaszewskiego. Tym razem czas na toccaty – Piotra Gryski oraz Jakuba Szafrańskiego.

Szczegóły wkrótce..

Zapowiedź wydawnicza: Paweł Michał Chmielnicki „Piano works”

Pierwsza publikacja z serii From the repertoire of Marcin Tadeusz Łukaszewski – złożonej z utworów polskich twórców XX i XXI wieku, w większości dedykowanych znakomitemu pianiście i kompozytorowi M. T. Łukaszewskiemu. Pierwszy zeszyt zawiera utwory Pawła Michała Chmielnickiego ubarwione grafikami Antoniego Marii Marka.

Premiera oraz więcej szczegółów niebawem..

Zapowiedź wydawnicza: Sławomir Kaczorowski „Konstelacja” na flet solo

Niebawem ukaże się kolejna kompozycja z serii utworów prof. Sławomira Kaczorowskiego, tym razem na flet solo..

Szczegóły w maju (2017)..