Zapowiedź wydawnicza: Paweł Gusnar Collection: Marek Kunicki „40&4 The Messiah Song”

Już niebawem nakładem Ars musica ukaże się kompozycja „40&4 The Messiah’s Song” na saksofon sopranowy i organy Marka Kunickiego – dedykowana Pawłowi Gusnarowi i wydana w serii wydawniczej Paweł Gusnar Collection. Utwór odwołuje się w swojej warstwie semantycznej do dzieła Adama Mickiewicza, a prawykonanie będzie miało miejsce we Wrocławiu 21 sierpnia w ramach Festiwalu Non Sola Scripta (Paweł Gusnar – saksofon sopranowy, Bartosz Jakubczak – organy).

Ars Musica – kompozytor miesiąca (czerwiec 2022): PAWEŁ GUSNAR COLLECTION

PAWEŁ GUSNAR – Saksofonista, kameralista, pedagog, profesor doktor habilitowany. Artysta wszechstronny, otwarty na różne style i formy ekspresji. Jako jeden z nielicznych saksofonistów na równie wysokim poziomie łączy działalność na polu muzyki klasycznej, jazzowej i rozrywkowej. Jest propagatorem muzyki współczesnej, inspiratorem i pierwszym wykonawcą wielu dzieł polskich kompozytorów (dla niego powstało ponad 80 utworów, w tym aż 16 na saksofon z orkiestrą). Od 2015 r. nakładem Ars Musica ukazuje się seria nut sygnowanych jego nazwiskiem (Paweł Gusnar Collection), pośród której znalazły się kompozycje Alicji Gronau, Marcina Tadeusza Łukaszewskiego, Krzysztofa Herdzina, Macieja Małeckiego, Grzegorza Duchnowskiego, Anny Marii Huszczy.

PROMOCJA: przez cały czerwiec 2022, zamawiając publikacje z serii Paweł Gusnar Collection w wydawnictwie Ars Musica (mejlowo ars.wydawnictwo@icloud.com, powołując się na tą informację) – naliczony zostanie rabat w wysokości 20%

Zapowiedź wydawnicza: Ewa Fabiańska-Jelińska Collection

Już niebawem  premiera serii wydawniczej cenionej kompozytorki – Ewy Fabiańskiej-Jelińskiej. Nakładem wydawnictwa Ars musica ukażą się trzy utwory przeznaczone na puzon i fortepian oraz kwartet puzonowy.
Szczegóły niebawem…

Zapowiedź wydawnicza: Igor Bykhalets „A VISTA – nauka czytania na fortepian”

Autorska propozycja rozwoju umiejętności czytania nut „a vista” dla pianistów, napisana przez doświadczonego praktyka, pianistę i pedagoga – Igora Bykhaletsa, absolwenta kijowskiej Akademii Muzycznej.
Premiera w maju 2022, szczegóły niebawem…

Zapowiedź wydawnicza: MARIA RUTKOWSKA COLLECTION

Najnowsza seria wydawnicza utworów fortepianowych sygnowana nazwiskiem znakomitej pianistki i kameralistki – dr Marii Rutkowskiej. W pierwszej publikacji znalazła się kompozycja „Paderewski Postcriptum” Artura Ƶuchowskiego.

Szczegóły niebawem…

Ars Musica – kompozytor miesiąca (kwiecień 2022): DAWID LUBOWICZ

DAWID LUBOWICZ – z pochodzenia zakopiańczyk, jest wykształconym klasycznie i jazzowo skrzypkiem, absolwentem Akademii Muzycznych w Warszawie i Katowicach, wychowankiem K.A. Kulki i H. Gembalskiego. Od 2020 roku prowadzi klasę skrzypiec jazzowych na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na UMCS w Lublinie. Jest współzałożycielem Atom String Quartet i członkiem Bester Quartet, zespołów odnoszących liczne sukcesy i szeroko znanych polskiej oraz międzynarodowej publiczności. Jako kompozytor stworzył wiele utworów wchodzących w repertuar różnych formacji muzycznych. Jest również współkompozytorem cieszącego się ogromną popularnością musicalu „Piloci”, wystawionego kilkaset razy na scenie Teatru Muzycznego Roma w Warszawie.

PROMOCJA: przez cały kwiecień 2022, zamawiając publikacje Dawida Lubowicza w wydawnictwie Ars Musica (mejlowo ars.wydawnictwo@icloud.com, powołując się na tą informację) – naliczony zostanie rabat w wysokości 20%

Ars musica – Ukrainie

Wydawnictwo Ars musica włącza się w pomoc potrzebującym w Ukrainie przekazując cały swój zysk ze sprzedaży publikacji ukraińskich twórców:

  • Sergii Leontiev „Sonatina”
  • Julia Gomelskaya „DiaDem-Vival-Di”, „The Trap for Two”, Myroslav Skoryk „Melodia”

Olbrzymie podziękowania dla Pawła Gusnara – partnera tej akcji, który przeznaczył swoje tantiemy z opracowania publikacji J. Gomelskaya / M. Skoryk

 

Zapowiedź wydawnicza: J. Gomelskaya / M. Skoryk w opracowaniu prof. Pawła Gusnara

Już niebawem ukaże się najnowsza publikacja w serii wydawniczej PAWEŁ GUSNAR COLLECTION zawierająca kompozycje saksofonowe ukraińskich kompozytorów w autorskim opracowaniu prof. Pawła Gusnara.
Szczegóły niebawem…

Zapowiedź wydawnicza: Sergii Leontiev „Sonatina”

Już niebawem nakładem wydawnictwa Ars musica ukaże się wyjątkowa publikacja ukraińskiego kompozytora z Kijowa – Sergieja Leontieva „Sonatina” na saksofon altowy i fortepian.

Wydanie zrealizowane zostało dzięki pomocy przyjaciół z Polski, Europy i Japonii, jako wyraz wsparcia dla twórców kultury ukraińskiej w czasie rosyjskiej inwazji na ich kraj, jak również celem zapoznania szerszej publiczności z współczesną muzyką ukraińską.

Szczegóły wkrótce…

Ars Musica – kompozytor miesiąca (marzec 2022): PROF. SŁAWOMIR KACZOROWSKI

SŁAWOMIR KACZOROWSKI, urodzony w Łodzi w 1956 roku. Studiował kompozycję w klasie Bronisława Kazimierza Przybylskiego w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Łodzi, otrzymał dyplom magistra w roku 1981. Od 1981 r. zatrudniony w łódzkiej Akademii Muzycznej, gdzie prowadzi klasę kompozycji; obecnie na stanowisku profesora. W latach 1999-2005 prorektor ds. artystycznych i dydaktycznych, obecnie kierownik Katedry Kompozycji. Dyrektor artystyczny łódzkiego festiwalu muzyki współczesnej „Musica Moderna”. Jest również prezesem Łódzkiego Oddziału Związku Kompozytorów Polskich. Wielokrotnie brał udział w pracach jury, zarówno krajowych jak i zagranicznych konkursów wykonawczych – chóralnych i muzyki współczesnej. Laureat wielu nagród krajowych konkursów kompozytorskich.

Jego utwory były wykonywane nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach europejskich oraz w Stanach Zjednoczonych, przede wszystkim na festiwalach muzyki współczesnej, jak i na konkursach wykonawczych – przede wszystkim chóralnych i akordeonowych.

PROMOCJA: przez cały marzec 2022, zamawiając publikacje Sławomira Kaczorowskiego w wydawnictwie Ars Musica (mejlowo ars.wydawnictwo@icloud.com, powołując się na tą informację) – naliczony zostanie rabat w wysokości 20%