Artur Żuchowski: Vocalisations

Artur Żuchowski

Vocalisations na głos lub instrument i fortepian

Vocalisations to prosta, kantylenowa kompozycja o niewielkich rozmiarach. Jej atutem jest konstrukcja linii melodycznej, pozwalająca na wykonanie utworu na każdym możliwym z instrumentów (z głosem ludzkim włącznie) z towarzyszeniem fortepianu – i z takim właśnie zamysłem została skomponowana. Jej pierwszymi wykonawcami byli Damian Kurek i Maria Rutkowska. Kompozycja została wykonana w całości na flugelhornie z towarzyszeniem fortepianu.

979-0-801586-38-4

cena: 42 PLN

Grzegorz Duchnowski: W malinowym chruśniaku

Grzegorz Duchnowski

W malinowym chruśniaku
4 pieśni na sopran i fortepian

do słów Bolesława Leśmiana


Kolejna publikacja w ramach serii wydawniczej “Grzegorz Duchnowski Collection” – cztery pieśni do słów Bolesława Leśmiana na sopran i fortepian.

979-0-801586-02-5

cena: 42 PLN

Aleksandra Joanna Garbal: Poezye

Aleksandra Joanna Garbal

Poezye
do tekstów Michała Anioła

na mezzosopran i fortepian


Kolejna publikacja w ramach serii wydawniczej “Aleksandra Joanna Garbal Collection” – trzy sonety Michała Anioła w opracowaniu kompozytorki na mezzosopran i fortepian.

979-0-801586-06-3

cena: 42 PLN

Aleksandra Joanna Garbal: 6 pieśni

Aleksandra Joanna Garbal

6 pieśni na sopran, mezzosopran, tenor, baryton i fortepian

6 Pieśni na głosy solowe i fortepian komponowane w latach 2012-2019 w moim rodzinnym mieście Toszek, gdzie przebywał w dzieciństwie Joseph (Karl Benedikt) Freiherr von Eichendorff – poeta urodzony  w Łubowicach i zmarły  w Nysie w XIX wieku na Śląsku Opolskim.  Teksty wyrażają tęsknotę  za urodą ojczystej ziemi: Łubowicami, Toszkiem, dąbrowiańskimi i centawskimi lasami – miejscami jego dzieciństwa.

 

ISMN 979-0-801566-71-3

cena: 36,75 PLN

Marcin Tadeusz Łukaszewski: Trzy pieśni

Marcin Tadeusz Łukaszewski

Trzy pieśni 
na sopran, skrzypce, wiolonczelę i fortepian

Trzy pieśni na sopran i trio fortepianowe do słów Katarzyny Karczmarczyk, napisane na prośbę wybitnej polskiej śpiewaczki Doroty Całek. Pieśni w obsadzie analogicznej jak cykl pieśni Dymitra Szostakowicza do słów Aleksandra Błoka. Pieśni Łukaszewskiego korespondują pod względem wyrazowym z cyklem rosyjskiego kompozytora, ponieważ obie kompozycje miały zostać wykonane na jednym koncercie. Tak też się stało i Trzy pieśni zabrzmiały w 2015 roku w wykonaniu Doroty Całek i  artystów: Anny Mikolon – fortepian oraz Duo Sopot w składzie: Małgorzata Skorupa – skrzypce, Anna Sawicka – wiolonczela.

ISMN 979-0-801566-67-6

cena: 36,75 PLN

Dorota Brolik-Bekrycht: Pieśni i myśli

Dorota Brolik-Bekrycht

Pieśni i myśli na głosy żeńskie, flet i fortepian

Pieśni do tekstów aforyzmów chińskich, Haliny Poświatowskiej, Anny Kamieńskiej i Jolanty Wasilewskiej na głos i fortepian, dwa głosy i fortepian oraz głos, flet i fortepian. Do publikacji dołączona jest płyta CD z nagraniem pieśni w wykonaniu Zhuqing Jia, Beaty Zawadzkiej-Kłos (soprany), Anny Wereckiej-Gryć (mezzosopran), Eweliny Zawiślak (flet) i Doroty Brolik-Bekrycht (fortepian)

ISMN 979-0-801566-56-0

cena: 47,25 PLN

Grzegorz Duchnowski: Pieśń o niepodległej

Grzegorz Duchnowski

Pieśń o niepodległej  na dzwon, trzech solistów i orkiestrę

Partytura

 

ISMN 979-0-801566-48-5

cena: 63 PLN

Marcin Tadeusz Łukaszewski: Cantate dicta

Marcin Tadeusz Łukaszewski

Cantate dicta – 30 ćwiczeń wokalnych do łacińskich przysłów

Pierwsza publikacja w kolekcji „M.T.Łukaszewski Didactic Music” to oryginalny zbiór dla adeptów sztuki śpiewu (soliści, chórzyści) jako alternatywa dla znakomitych ćwiczeń G. Concone’a oraz N. Vaccai’a.

“Cantate dicta” to zbiór 30 krótkich piosenek (ćwiczeń, aryjek) do łacińskich powiedzeń i przysłów, np. “Liberum veto”, “Mens sana in corpore sano”, “Carpe diem” itp. Przeznaczone są do nauki emisji głosu w jej początkowym stadium, stanowiąc wprowadzenie do ćwiczeń z “Praktycznej metody włoskiego śpiewu” N. Vaccai. Obszernym komentarzem opatrzyła zbiór dr Dorota Całek. Pedagodzy emisji głosu i studenci na pewno znajdą w tym zbiorze coś dla siebie. [M. T. Łukaszewski]

 

ISMN 979-0-801566-18-8

cena: 42 PLN

Anna Maria Huszcza: utwory na saksofon i elektronikę

Anna Maria Huszcza

AbySsus na saksofon sopranowy/tenorowy i elektronikę
Intercosmic na saksofon sopranowy i elektronikę
Sonosfera na kwartet saksofonowy, głos i elektronikę

 

W zbiorze znajdują się partytury dwóch utworów solowych oraz jeden na kwartet saksofonowy i śpiewokrzyk, wszystkie z towarzyszeniem warstwy elektronicznej, która została dołączona do wydawnictwa na płycie DVD.

ISMN 979-0-801566-04-1

cena: 47,25 PLN

Wojciech Trębicki: Reis glorios

Wojciech Trębicki

Reis glorios na sześć głosów

Utwór został wyróżniony na 57. Konkursie Młodych Kompozytorów im. T. Bairda (2016).

ISMN 979-0-801566-03-4

cena: 42 PLN