Aleksander Jan Szopa: Organ Symphony No. 2

Aleksander Jan Szopa

Organ Symphony No. 2 Cathédrale Notre-Dame de Paris 

Inspiracją do skomponowania tego utworu była jedna z moich ulubionych katedr na świecie – Notre-Dame de Paris. Jej wnętrze, dwie gigantyczne dzwonnice,  posągi, gargulce, witraże i trzy rozety zrobiły na mnie niesamowite wrażenie. Wchodząc do katedry od razu czujesz, że jesteś w szczególnym miejscu – dźwięk dzwonów i wspaniała muzyka Wielkich Organów podkreślają dostatnie Sacrum. [Aleksander Jan Szopa]

 

979-0-801586-08-7

cena: 42 PLN

Aleksandra Joanna Garbal: Fantazja organowa, Toccata

Aleksandra Joanna Garbal

Fantazja organowa “Z dawna Polski Tyś Królową”
Toccata na organy

Fantazja organowa „Z dawna Polski Tyś Królową” została skomponowana dla uczczenia 300 rocznicy Koronacji Cudownego Obrazu Jasnogórskiej Madonny,  100 rocznicy objawień  Matki Bożej z Fatimy oraz Uroczystości Ponownej Koronacji XVII wiecznego Obrazu Matki Bożej Toszeckiej w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Toszku po jego renowacji w 2017 r. Eksponowane są zatem zabytki literatury polskiej – dwa hymny z minionych epok: rycerski i królewski. Fantazja organowa posiada znamiona kompozycji nowoczesnej o swobodnej i nieskrępowanej ścisłymi regułami przestrzennej konstrukcji brzmieniowej, w której zostały wykorzystane elementy pracy przetworzeniowej. Szczególnego dostojeństwa dodaje kompozycji pojawiający się w najniższych rejestrach organów majestatyczny temat pierwszego średniowiecznego hymnu rycerskiego Bogurodzica.

Toccata organowa  „Sursum corda –Habemus ad Dominum” zadedykowana została wybitnej amerykańskiej organistce profesor Diane Bish, która zainteresowała się tą kompozycją. Utwór został nagrany przez kompozytorkę dla wydawnictwa Acte Prealable – Aleksandra Garbal Mysterious Garden of 20th and 21st century’s Miniatures AP 0416. Muzyka może być odczytana przez słuchacza jako ilustracja słów: „W górę serca – Wznosimy je do Pana”.  Muzyka  Toccaty odzwierciedla radość z podarowanego nam życia, także wdzięczność jaką odczuwamy względem Tego, Który Był, Który Jest i Który na zawsze Będzie – in saecula saeculorum. [Aleksandra Joanna Garbal]

ISMN 979-0-801566-81-2

cena: 42 PLN

Aleksander Jan Szopa: Bolero Polacco

Aleksander Jan Szopa

Bolero Polacco na werbel i organy

Bolero Polacco opisuje zwycięstwo Armii Polskiej nad Bolszewikami w dniu 15 sierpnia 1920. Rytm werbla umożliwił mi skomponowanie utworu o charakterze wojskowym, a zarazem heroicznym. Dołączyłem modlitwę walczących o przeżycie bitwy oraz przysięga ochrony ojczyzny – stąd cytaty Święty Boże i Boże coś Polskę. [Aleksander Jan Szopa]

 

ISMN 979-0-801566-78-2

cena: 36,75 PLN

Marcin Tadeusz Łukaszewski: Na Kurpiach

Marcin Tadeusz Łukaszewski

Na Kurpiach
mała suita na skrzypce i fortepian/klawesyn/organy

Kolejna publikacja w serii M. T. Łukaszewski Didactic Music.

Utwór jest przeznaczony do wykonania na skrzypce z towarzyszeniem dowolnego z podanych instrumentów: fortepianu, organów lub klawesynu. Suita ma przeznaczenie koncertowe, ale może być również stosowana w dydaktyce gry skrzypcowej. Składa się z trzech krótkich, zróżnicowanych części:

  • Preludium: Kurpiowska wycinanka
  • Notturno: w Puszczy Zielonej
  • Finale: tańce i chulanki.

W każdym z utworów kompozytor zastosował cytaty innych pieśni kurpiowskich. Są to m.in.: w części pierwszej Hej wółki moje, w drugiej części Zarzyj ze kuniu, w trzeciej zaś – Z tamtej struny młyna.

Małą suitę Na Kurpiach napisałem na prośbę wybitnego polskiego skrzypka, dr. Karola Lipińskiego-Brańki, któremu jest dedykowana. Prawykonanie utworu odbyło się na koncercie inauguracyjnym festiwalu VI Etnosakralia Kurpiowskie w Bazylice Mniejszej pw. Trójcy Przenajświętszej w Myszyńcu w interpretacji Karola Lipińskiego-Brańki (skrzypce) i Tomasza Zebury (organy).
[M.T. Łukaszewski]

ISMN 979-0-801566-66-9

cena: 36,75 PLN

Aleksander Jan Szopa: Organ Works vol. 2

Aleksander Jan Szopa

Organ Works vol. 2

Zbiór czterech kolejnych dzieł kompozytora na organy:

  • Wielka Litania
  • Fantasia “Veni Sancte Spiritus”
  • Introduction & Fantasia
  • Pièce Gothique

ISMN 979-0-801566-63-8

cena: 36,75 PLN

Maciej Zakrzewski: Experience, Suite nouvelle

Maciej Zakrzewski

Experience oraz Suite nouvelle na organy

 

ISMN 979-0-801566-47-8

cena: 36,75 PLN

Tomasz Maciaszczyk: Intrada Jubileuszowa

Tomasz Maciaszczyk

Intrada Jubileuszowa na 2 trąbki i organy

Intrada Jubileuszowa – to kompozycja w pełni widowiskowa jak i posiadająca wszelkie cechy majestatycznej Intrady. Utwór powstał na zamówienie z okazji Jubileuszu 70-lecia istnienia jednej z najstarszych placówek muzycznych w Łodzi, Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki. Prawykonanie utworu miało miejsce w Filharmonii Lódzkiej im. Artura Rubinsteina. Doskonała pozycja nadająca się do wykonania podczas wszelkich istotnych wydarzeń, jak koncerty inauguracyjne, festiwale, jubileusze.

Tomasz Maciaszczyk – muzyk, pedagog, kompozytor i aranżer. Znaczna część twórczości autora skupia się na muzyce dla najmłodszych. Autor wielu kompozycji oraz licznych opracowań na zespoły instumentów dętych. Jako solista – trębacz swoje umiejętności gry doskonalił w Berlinie, Chicago oraz na Węgrzech.

 

ISMN 979-0-801566-37-9

cena: 36,75 PLN

Aleksander Jan Szopa: Organ Symphony No. 1

Aleksander Jan Szopa

Organ Symphony No. 1 in G minor, Op. 20 

Kompozycja na organy solo powstała z inspiracji VI Symfonii organowej Charles’a-Marie Widora.

 

ISMN 979-0-801566-20-1

cena: 31,50 PLN

Aleksander Jan Szopa: Organ Works vol. 1

Aleksander Jan Szopa

Organ Works vol. 1

Zbiór pięciu pierwszych dzieł kompozytora na organy.

 

ISMN 979-0-801566-15-7

cena: 36,75 PLN

Marcin Tadeusz Łukaszewski: Gaia – Mater Terra

Marcin Tadeusz Łukaszewski

Gaia – Mater Terra na organy

Kolejna publikacja w monograficznej serii Marcina Tadeusza Łukaszewskiego.

W utworze Gaia – Mater Terra chciałem ukazać obecność wielkich tradycji religijnych: starożytnej i judeo-chrześcijańskiej, które łączą się w wielką tradycję europejskiej kultury. Pragnąłem też wyrazić wielkość i piękno Ziemi jako planety, nawiązując do stworzenia jej opisu w Księdze Rodzaju: „Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię. Ziemia zaś była bezładem i pustkowiem: ciemność była nad powierzchnią bezmiaru wód, a Duch Boży unosił się nad wodami. Wtedy Bóg rzekł: «Niechaj się stanie światłość!». Bóg, widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. I nazwał Bóg światłość dniem, a ciemność nazwał nocą”. Ilustrację muzyczną tych słów można odnaleźć na dwóch pierwszych stronach Gaia – Mater Terra. [M.T.Łukaszewski]

ISMN 979-0-801566-11-9

cena: 36,75 PLN