MAREK RACZYŃSKI jest autorem wielu utworów wokalno instrumentalnych, kameralnych form instrumentalnych, a także licznych aranżacji. Szczególne uznanie zyskały jednak jego kompozycje przeznaczone na chór a cappella. Obecnie znajdują się one w stałym repertuarze zespołów na całym Świecie (m.in.: USA, Argentyna, Meksyk, Japonia, Walia, Niemcy, Francja, Austria, Litwa, Holandia). Utwory Marka Raczyńskiego zabrzmiały do tej pory w ramach wielu międzynarodowych festiwali i konkursów.

Marek Raczyński swój pierwszy kontakt z muzyką zawdzięcza prof. Stefanowi Stuligroszowi, w którego „Poznańskich Słowikach” występował przez kilkanaście lat. Wrażliwość muzyczną i znajomość literatury chóralnej rozwijał występując w chórach w Polsce oraz w Niemczech. Swój warsztat kompozytorski doskonalił na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w ramach Podyplomowego Studium Kompozycji w klasie prof. Pawła Łukaszewskiego.

Twórczość Marka Raczyńskiego była wielokrotnie doceniana przez jury konkursów kompozytorskich. Za najważniejsze osiągnięcia w tym zakresie kompozytor uznaje: I miejsce za utwór Media vita na trzy chóry a cappella na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim Musica Sacra (Kolonia, Niemcy, 2015), wyróżnienie za utwór Jako cień są nasze dni… na sekstet wokalny na Konkursie Młodych Kompozytorów  im. Tadeusza Bairda (Warszawa, Polska, 2016), II miejsce oraz nagrodę Kompozytor rezydent Poznańskiego Chóru Kameralnego za utwór Spiritus Domini na chór mieszany a cappella na Konkursie Kompozytorskim Opus 966 (Poznań, Polska, 2014).

Marek Raczyński nie ogranicza się do działalności kompozytorskiej. Jest współzałożycielem i członkiem Zespołu Wokalnego Minimus, a od d 2015 r. pełni także funkcję wiceprezesa w Stowarzyszeniu Promocji Muzyki Kameralnej Musica Minima.
www.marekraczynski.com