TOMASZ KAMIENIAK jest pianistą i kompozytorem który z upodobaniem wykonuje muzykę Franciszka Liszta i Charlesa Valentina Alkana jak i kompozytorów mniej znanych.

Studiował w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Joanny Domańskiej. Swoje umiejętności doskonalił w Hochschule für Musik w Weimarze u prof. Rolf-Dieter Arensa, studia podyplomowe u prof. Zbigniewa Raubo, na kursie mistrzowskim u Konstantina Scherbakowa oraz w Londynie u Lesliego Howarda.

Tomasz Kamieniak jest również kompozytorem którego utwory zyskują uznanie zarówno wśród wykonawców jak i publiczności. Kamieniak jest autorem utworów fortepianowych, klawesynowych, muzyki kameralnej, chóralnej, liryki wokalnej, muzyki filmowej oraz transkrypcji fortepianowych z twórczości Kilara, Góreckiego, Glassa, Preisnera, Prokofiewa, Korngolda.

Wykonawcami jego utworów są tacy artyści jak: Anna Górecka, Gabriela Szendzielorz-Jungiewicz, Aleksandra Gajecka-Antosiewicz, Tomasz Kajkowski, Nikolas Horwath, Marcin Łukaszewski, Ben Connor, Irena Kalinowska-Grohs, Ryszard Kalus, Hanna Balcerzak i inni.

Więcej informacji: www.tomaszkamieniak.com