TOMASZ KRAWCZYK urodził się 28 stycznia 1980 roku w Lublinie. W roku 2000 ukończył z wyróżnieniem Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. T. Szeligowskiego w Lublinie w klasie fortepianu mgr Ewy Stępki. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. G i K. Bacewiczów w Łodzi, którą ukończył dyplomem z wyróżnieniem w klasie fortepianu prof. Bogusława Wódki w 2005 roku. W tym samym roku został zatrudniony na stanowisku asystenta w Katedrze Fortepianu Akademii Muzycznej w Łodzi. Obecnie jest asystentem w Katedrze Pedagogiki Instrumentalnej i Teorii Muzyki Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego UMCS oraz nauczycielem klasy fortepianu w Szkole Muzycznej I i II st. im. T. Szeligowskiego w Lublinie.
Tomasz Krawczyk był stypendystą: Ministra Kultury(2004/2005), Prezesa Rady Ministrów(1997/1998) oraz Prezydenta Miasta Lublina(wielokrotnie).
W 2004 otrzymał Wyróżnienie na XV Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im.Kiejstuta Bacewicza w Łodzi. W tym samym roku brał udział w I Międzyuczelnianym Konkursie Chopinowskim im. M. Magina w Łodzi(kwalifikacja do II etapu-Finału). Był wielokrotnie nagradzany za wyróżniający akompaniament na konkursach i przesłuchaniach ogólnopolskich oraz międzynarodowych. W 2000 roku T. Krawczyk wykonał własną kompozycję ,, Fantazja miłosna ” na fortepian i orkiestrę smyczkową na Międzynarodowym Festiwalu ,, Pro Archi Jesenik 2000”(Czechy). W 2002 roku wystąpił na Ogólnopolskiej Sesji Artystyczno-Naukowej w 175 rocznicę śmierci Ludwiga van Beethovena. W roku 2005 wykonał wraz z Filharmonią Łódzką „Rapsodię na temat Paganiniego” op.43 S. Rachmaninowa. W sierpniu 2006 roku wystąpił z cyklem recitali chopinowskich w Żelazowej Woli. W roku 2008 wykonał Koncert fortepianowy f-moll op. 21 F. Chopina w Filharmonii Lubelskiej, a w roku 2020 był solistą w Koncercie na 4 fortepiany J.S. Bacha. Występował również m.in.: w Galerii Porczyńskich w Warszawie, Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku, Pałacu Scheiblerów w Łodzi, Teatrze Starym w Lublinie, Pałacu Małachowskich w Nałęczowie, Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Rustkammer des Rathauses w Munster( Niemcy).
Brał udział w licznych kursach pianistycznych i lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pianistów polskich i zagranicznych( A. Jasiński, L. Grychtołowna, B. Kawalla, T. Chmielewski, M.Claude-Werchowska, V.Vitaite, M. Markov, K. Seibert)
Był uczestnikiem seminarium kompozytorskiego prof. Stanisława Moryto( Białystok, 2000)